Genel olarak bakıldığı zaman uluslararası gelişme, büyümek ve çeşitlenmek isteyen şirketler için ana kaldıraçlardan biridir. Ancak, başarılı olmak için uygun bir strateji olmadan bu proje karmaşık olabilir. Bu anlamda yurtdışı tanıtım desteği almak son derece önemli olmaktadır.

Bu bakımdan temel pazar araştırmasından önce, yurt dışında yeni müşterilerin kazanılması bir iç gözlem aşaması olmaktadır. Bu noktada Alkan Danışmanlık gerekli inceleme ve araştırmaları detaylı bir şekilde yerine getirmektedir.

Yurt dışı pazar işletmenin üretimini artırabiliyor mu, kalite ve rekabet gücü açısından sağlam olabiliyor mu? Hedef ülkede yer alan idari karmaşıklığı yönetme, ihracat zorluklarını üstlenebilecek insan kaynaklarına sahip mi? Tüm bu aşamaları yakından takip edip, bu doğrultuda tanıtım aşamalarına başlamaktadır.

Yurtdışı Tanıtım Destek Hizmetleri

Yurtdışı faaliyetlerine ilişkin giderler göz önüne alındığı zaman, mali durumunuz, yeterince yatırım yapmanıza ve çabalarınız sonuç verene kadar beklemenize izin vermek zorundadır. Bu noktada Alkan Danışmanlık hizmetleri kapsamında ürünlerinizi ve güçlü yönlerinizi incelemek özellikle faydalı olacaktır.

Yurt Dışı Tanıtım Desteği

Örneğin, ticari başarınızı tavsiye veya satış sonrası hizmet kalitesi üzerine inşa ettiyseniz, iç pazarda başarınızı sağlayan koşulları yabancı topraklarda yeniden üretebileceğinizden emin olmanız gerekir. Dışa aktarma teşhisi dahili olarak neredeyse hiç gerçekleştirilemez. Alkan Danışmanlık, yeni ihracatçıları tespit etmek ve onlara yardımcı olmak için Bölgesel Ticaret ve Sanayi Odaları (CCIR) desteği kapsamında yardımcı olmaktadır.

Yurtdışı Piyasasında Pazar Araştırmaları

Alkan Danışmanlık, olumlu bir teşhisin ardından, uluslararası gelişme bağlamında, tanıtım yapacağı ülkede pazar araştırmasına başlar. Belgesel bir araştırma, hedef pazarların ve potansiyellerinin analizini kabaca yapmanızı sağlar. Geriye düzenleyici, fiziksel ve ticari engellerin yanı sıra rekabet ortamı ve yerel uygulamaları ayrıntılı olarak incelemek kalır.

Alkan Danışmalık pazar araştırmaları özellikle onay prosedürlerinin uzunluğundan, sizi bekleyen idari zorluklardan veya dağıtım kanallarının özelliklerinden haberdar olmanızı sağlamaktadır. Bu, pazarlama stratejinizi yerel pazara, tüketici alışkanlıklarına ve onların diline uyarlama çalışmasıyla sonuçlanmaktadır.

Bu çalışma ile genellikle tanıtım faaliyetlerinin doğrultusunda, yerel hizmet sağlayıcıların müdahalesini gerektiren, ürününüzle ilgili iletişim, paketleme, hizmetler ve organik bağın uluslararası pazara göre dizayn edilmesi gerekmektedir.

Yurtdışı Tanıtım Stratejileri

Bir yurt dışı tanıtım stratejisi uygulanmadan önce, lojistik, yasal ve vergisel yönlerinin değerlendirmesi gerekmektedir. Bunu yapmak için, Alkan Danışmanlık hizmetlerinde faydalanarak, ayrıntılı belge, nakliye risklerinin yönetimi, ihracata yönelik gümrük yaklaşımı, genel satış koşulları ve ticari imtiyaz sözleşmeleri incelenmektedir. Bu konuda Alkan Danışmanlık hizmetleri, satış kanalının seçiminde, yapılacak emek ve yatırımlar açısından belirleyici olmaktadır.

Uluslararası Tanıtım Faaliyetleri

Doğrudan satış, müşteriyi, markayı ve iletişim araçlarını kontrol altında tutmanızı sağlar. Ancak aynı zamanda ağır bir kurulum mantığını da gerektirir. Bu konuda ticaret fuarlarında bulunma, kalıcı bir ofis, bir şube ve hatta bir yan kuruluş oluşturulması da son derece önemlidir. Bazı ülkelerde, sadece yerel bir ortakla kurulan bir ortak girişim olabilir.

Yerel olarak kurulmuş bir distribütörden geçmek her zaman kolay değildir. Yüksek teknoloji şirketlerinin, teknik becerilere ve ürünlerine güvenilir bir şekilde hizmet verme becerisine sahip ender cevherleri bulmaları gerekir. Bu konuda, tanıtım faaliyetlerinin tüm süreçlerinde Alkan Danışmanlık en iyi iş stratejileri ile daima yanınızda olmaktadır.

Uluslararası Alanda Güvenilir Tanıtım Hizmetleri

Uluslararası gelişiminizi güvence altına almak son derece önemli bir nokta olmaktadır. Uluslararası gelişme, önemli yatırımlar gerektirir ve şirkete yeni riskler getirir. Bu konuda Alkan Danışmanlık ihracatçı firmaları yabancı müşterilerinin ödenmemiş borçlarına ve temerrüde düşmesine karşı koruma sağlayarak bu süreçte güvence altına almaktır.

Aynı zamanda işletme giderlerinizi finanse etmek için banka sponsorluğunun yanı sıra başarısızlık durumunda devreye giren araştırma sigorta hizmetleri de sunar. Uluslararası kalkınmaya giden süreç çok uzun ve zor gibi görünse de kesin olan bir şey var, bu yol tek başınıza seyahat etmeyeceğiniz bir yol olmaktadır. Bu süreçte Alkan Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmalısınız.

Uluslararası Alanda Faaliyetlerin Gelişimi

Uluslararası faaliyetlerinin gelişimi sadece büyük şirketlere mahsustur. İster serbest çalışan, ister oto girişimci, ister KOBİ sahibi olun. Kısacası kim olursanız olun, markanızı uzak diyarlara taşıyabilirsiniz. İşletmenizi diğer ülkelerde tanıtmak, görünürlüğünüzü artırmak ve satışlarınızı on kat artırmak için yeni hedeflere ulaşmak için harika bir fırsattır.

Ancak bir faaliyetin uluslararası olması doğaçlama ile olamaz. Bu nedenle, içerik çevirisinde uzmanlaşmış bir platform olan Alkan Danışmanlık ihtiyaç duyacağınız en iyi kaynakları bir araya getirerek, en uygun hizmetleri sağlamaktadır. Genelde yurt içi marka tescil belgesine sahip olan e-ticaret siteniz Türkiye 'de satış sağlayacak şekilde optimize edildiyse, diğer ülkelerde tanınmasını sağlayacak küçük bir şeyi kaçırıyorsunuz.

Bu çeviri anlamında son derece gerekli bir durum olmaktadır. Mevcut siteniz ile kelimesi kelimesine aynı olmamalıdır. Kullanıcı deneyimi kadar doğal referansları da hesaba katmak önemlidir. Bu süreçte Alkan Danışmanlık hizmetleri ile müşteriler sonuna kadar desteklenir.

Uluslararası Alanda Tanıtım Sonrası Süreç

Her ülkenin farklı olduğu ve kendi kültürüne, kendi ödeme araçlarına vb. sahip olduğu bilinmektedir. Şirketinizi uluslararası pazara hazırlamak için ödeme türünü ya da uygun ve güvenilir ödemeyi de son derece uygun bir şekilde düzenlemek gerekmektedir.

Bu noktada üretilen ürünlerin fiyat aralıkları, sektördeki yeri ya da banka aracılığı ile ödeme şekilleri de Alkan Danışmanlık tarafından araştırılmaktadır. Genel satış ve kullanım koşulları, faaliyetleriniz için önemli ve bazen zorunlu belgeler olmaktadır.

Bu durumda Alkan Danışmanlık ülke bazında gerekli olan belge ve evrakların araştırmalarını detaylı bir şekilde yapmaktadır. Bu bağlamda idari prosedürlerin yanı sıra hedef pazar hakkında da detaylı tüm çalışmalar yapılmaktadır. Firmanın sahip olduğu ürün ya da hizmetler gerekli pazarlarda satışa sunulmaktadır.

Yurtdışı Pazarında Tanımanın Avantajları

İşinizi başka ülkelerde tanıtmak istiyorsanız, ülkenin popüler sosyal ağlarını tanımanız gerekecek. Markanızı tanıtmak ve ağınızı geliştirmenize izin vermek için bu durum gerekli olmaktadır. İşiniz için daha fazlasını görüyorsanız ve yurtdışındaki macerayı denemek istiyorsanız, Alkan Danışmanlık hizmetleri ile çevirmenler sayesinde en uygun tanıtımı sağlayabilirsiniz.

Varış ülkesindeki tüketicilerin beklentilerine uyarlanmış bir ticari teklif oluşturmak için, her şeyden önce ülke ve müşteriler hakkında sağlam bir bilgi birikimi geliştirmek gereklidir. Bu noktada Alkan Danışmanlık en detaylı bilgileri sunmaktadır.

Bu derinlemesine analiz sayesinde, tüketim alışkanlıklarına uyarlanmış ve en alakalı iletişim kanallarında yaygınlaştırılan küresel bir pazarlama stratejisi tanımlayabilir, alkan Danışmanlık hizmetleri ile uluslararası pazara açılabilirsiniz.