Danışmanlık Nedir?

Danışmanlık belirli bir konu veya alanda uzmanlığını almış kişi yada kurumların sahip olduğu beceri, bilgi ve tecrübeyi aktararak firmalara sağladığı hizmete denir. 

Finansal Danışman Nedir?

Finansal danışman, tecrübesi, bilgi birikimi veya uzman ekibi ile bireyler için veya kurumlar için ihtiyaç tespiti oluşturup, finans konularında çözüm bulan, uygulayan, uygulatan veya destekler için firma veya bireylere kaliteli hizmet sağlayan, geleceği planlaması konusunda yardımcı olan uzman kurum veya kişilerdir.

Yatırım Danışmanı Kimdir?

Yatırım danışmanı; semaye piyasa araçları için zarar ve kâr analizi yapmak adıa kurumlara, firmalara, bireylere veya şirketlere yatırım danışmanlığı hizmeti sağlayan, sözlü ya da yazılı tavsiye veya önerilerde bulunan, yatırım analizi yapan uzmanlara verilen mesleki unvandır.

Yatırım Teşvik Belgesini Kimler Alabilir?

Yatırım için desteklenen konular çerçevesinde mevzuatta belirtilen koşullar uyan gerçek kişiler, adi ortaklıklar, iş ortaklıkları, birlikler, vakıflar, dernekler, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, kooperatifler, şirketler, yurtdışındaki yabancı şirketlerin Türkiye'deki şubeleri yatırım teşvik belgesini alabilir.

Doğru Danışmanlık Firması Seçiminde Hangi Kriterlere Bakılmalıdır?
  • Uzman Kadronun Yeterliliğine
  • Firmanın Güvenilirliğine
  • Firmanın Geçmişine
  • Firmanın Referanslarına
  • Organizasyon Şemasına
  • Deneyim, Bilgi ve Tecrübelerine

dikkat edilebilir.

Sık Sorulan Sorular
BİLGİ BANKASI
Daha Fazla Soru İçin Bize Form Gönderin