İşletmeler müşterilerine sundukları ürünler ve hammaddeleri aynı kalitede ya da daha üst düzeyde sunmak için ürünlerine belirli aralıklar ile test ve analizler yapmaktadır. Ayrıca yeni alınan ürünlerinde gerek kalitesinin belirlenmesi gerek ise müşterilere sağlıklı ürünler sunmak için bu analiz ve testler yapılmaktadır.

Kosgeb Test Analiz Desteği

Kurumlar tarafından yaptırılacak olan bu test ve analizler işletmeler için oldukça maliyetli olabilmektedir. KOSGEB işletmeler için birçok alanda devlet destekleri ve teşvikleri sunmaktadır. KOSGEB tarafından sunulan desteklerden biriside test ve analiz desteğidir.

Alkan danışmanlık olarak işletmelerin KOSGEB desteklerinden faydalanmaları için gerekli destek ve çözümleri sunmaktadır. Bu alanda yapılması gereken tüm işlemler ve süreç konusunda gerekli desteği sunmaktayız.

Test ve Analiz Desteği Nedir?

Genel olarak üretici firmalar üretmiş oldukları ürünleri yıl içerisinde belirli aralıklara test ve analizlere tabi tutarak kalitelerini korumaya çalışmaktadır. Bu alanda yapılması gereken test, analiz ve belgelendirme işlemleri yetkilendirilmiş kalibrasyon laboratuvarlarında yapılmalıdır. İşletmeler test ve analizlerini yaptırmadan önce KOSGEB başvurularını yaparak harcamalarını devlet desteklerinden alabilmektedir.

Deney ve kalibrasyon alanında akredite olmuş merkezlerde yapılacak test ve analiz işlemleri KOSGEB standartlarına uygun olmalıdır. KOSGEB işletmelere vereceği desteklerde başvuru işlemlerinde istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz sunulmasına dikkat edilmelidir.

Bu sayede yapacağınız test ve analizler için gereken destekleri rahat bir şekilde elde edebilirsiniz. Alkan danışmanlık olarak bu alanda işletmelerin ihtiyaç duyacağı her türlü destek uzmanlarımız tarafından sağlanmaktadır.

KOSGEB Test ve Analiz Desteği Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır?

KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmeler için kurulum aşamasından başlayarak birçok farklı alanda işletmelere maddi destek sunmaktadır. Yapılan desteklemeler sayesinde işletmeler yapacakları harcamaların önemli bir bölümünü desteklerden karşılayabilmektedir. Firmaların üretimini yaptıkları ürünlerin kalitesini korumak için belirli aralıklar ile ürünlerinin test sonuçlarını resmi makamlara sunması gerekmektedir.

İşletmeler KOSGEB tarafından sunulan test ve analiz desteğine başvurmak için KOSGEB internet sitesinden başvurularını yapabilmektedir. Başvuru işlemlerinde KOSGEB tarafından sunulan desteklerin alınabilmesi için kurumların başvuru alanında yer olan belgeleri eksiksiz bir şekilde sunması gerekmektedir.

Alkan danışmanlık KOSGEB desteklerinden faydalanılabilmesi için geren tüm çalışmaları ve belgeleri hazırlamada yardımcı olarak başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Yurt İçi Test ve Analiz Desteği

Yurt içinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların üretimlerini yaptıkları ürünlerin test ve analizlerini yurt içinde ve yurt dışında yaptırabilmeleri imkan dahilindedir. Bu alanda KOSGEB firmaların ürün ve malzemelerini yurt içinde faaliyet gösteren resmi deney ve kalibrasyon laboratuvarlarında yaptırmaları konusunda yurt içi test ve analiz desteği sunmaktadır.

Bu alanda Alkan Danışmanlık olarak yurt içi deney ve analizleriniz için gerekli destekleri almanız için tüm işlemlerde yardımcı olmaktayız. Yurt içi analiz ve test desteği alabilmek için testlerin yaptırılacağı kurum ve kuruluşların yurt içinde kayıtlı ve resmi kurumlarca tüm izin belgelerine sahip olması gerekmektedir. Bu alanda izinli ve onaylı laboratuvar ile birlikte üniversitelere ait test ve analiz laboratuvarlarında gerekli işlemler yapılabilmektedir.

Yurt Dışı Test ve Analiz Desteği

İşletmeler özellikle ihracat işlemlerinde üretimini yaptıkları ürünlerin test işlemlerini yurt dışında yaptırmak zorunda kalabilmektedir. Oldukça maliyetli olan yurt dışı test ve analiz işlemleri için KOSGEB firmalara yurt dışı test ve analiz işlemelerinde maddi destek sunmaktadır.

Bu alanda yapılacak olan başvurularda yurt içine göre daha farklı işlemlerin yapılması gerekmektedir. KOSGEB desteklerinden olumlu sonuç alabilmek için bu alanda gereken evrakların eksiksiz hazırlanması oldukça önemlidir.

Alkan danışmanlık olarak KOSGEB danışmanlık işlemlerinde kurumlara destek için gereken tüm evrak ve işlemleri eksiksiz şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır. Alanında uzman danışmanlarımız firmanızın KOSGEB başvuru sürecini sizler adına yürüterek başvuruların olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Yurt dışı laboratuvar destekleri sayesinde ürünlerinizin test ve analizlerini yaptırarak ihracat işlemlerinizi güven ile yapabilir şirketini büyütebilirsiniz.

KOSGEB Test ve Analiz Desteği Başvurusunda İstenilenler Nelerdir?

İşletmeler test ve analiz desteği ile arge çalışmalarına hız verebilmekte ürün ve malzemelerinin kalitesini artırarak daha fazla müşteriye ulaşabilmekte ve yeni pazarlara açılabilmektedir. Bu alanda yapılacak olan başvuru süreçlerinde işletmeler KOSGEB tarafından istenilen her türlü dokümanı eksiksiz şekilde teslim etmelidir.

KOSGEB test ve analiz desteği başvurularında işletmelerden özellikle testin yapılacağı laboratuvarın bilgilerini ve teste tabi tutulacak ürün bilgilerini istemektedir. Ayrıca yapılacak olan testler ile hedeflenen süreç belirtilmelidir.

Bunun yanında işletmelerden faklı belgeler ve laboratuvar ile yapılan anlaşma metinleri de istenilmektedir. Alkan danışmanlık test ve analiz başvurularında istenilen evraklar ve yürütülmesi gereken süreçler hakkında olan uzmanlığı ile gereken destekleri hızlı bir şekilde almanızı sağlamaktadır.

KOSGEB Tarafından Sağlanan Diğer Destekler

KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi ile yeni kurulacak olan firmaların desteklenmesinde yardımcı olmaktadır. Bu alanda KOSGEB işletmelere birçok farklı alanda gerek nakit desteği gerek ise farklı destekler sunmaktadır. KOSGEB işletmeler için girişimcilik desteği, iş büyütme desteği, kuruluş desteği, arge ve inovasyon desteği, fuar desteği, ithalat ve ihracat desteği gibi birçok farklı alanda işletme desteği sunmaktadır.

Alkan danışmanlık olarak alanında uzman personelimiz ile KOSGEB tarafından sağlanan desteklerden işletmelerin faydalanması için gereken tüm danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Bu alanda firmamız tarafından tüm KOSGEB destekleri konusunda firmalara gereken her konuda danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Bu sayede de işletmeniz için maddi destekler alarak işletmenizi büyütebilirsiniz.

KOSGEB Destekleri Danışmanlık Ücreti

KOSGEB destekleri sayesinde işletmeler farklı alanlarda işlerini büyütebilmekte ve yeni pazarlara açılabilmektedir. Sağlanan personel ve teknoloji desteği gibi destekler sayesinde işletmenizi büyütmek için birçok farklı alanlarda gelişim sağlanabilmektedir. Bunun yanında bu alanda alınan maddi destekler sayesinde işletme giderlerinden tasarruf sağlanarak farklı alanlarda işletmenizi büyütebilirsiniz.

Alkan danışmanlık işletmelere ve girişimcilere işler ile alakalı olarak alabilecekleri devlet ve özel kurumların destekleri konusunda bilgi vermektedir. İşletmenizin faaliyet alanına göre yer alan destekleri alarak elde edeceğiniz maddi destekler sayesinde işletmenizin harcamalarının bir kısmını geri alabilirsiniz. Bunun yanında fuar desteği gibi destekler sayesinde işletmenizin reklam ve tanıtımlarını yaparak gerek yurt içi gerek ise yurt dışında yeni pazarlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alkan danışmanlık hizmetleri kapsamında sunmuş olduğumuz hizmetler bu alanda işletmeniz için en uygun maliyetlerde olmaktadır.