Günümüzde aktif ticaretin temel yapı taşlarından birinin reklam olduğu, herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu yüzden reklam ile müşteri potansiyelinizi artırmayı hedeflemek, Google ADS ile rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlar. Ticaret yapılma şekli her ne kadar değişikliğe uğramış olsa bile, o şekle uygun reklam kampanyaları ile verimli bir büyüme sağlamak mümkündür. Öyle ki dijital dünyada yaşanan hızlı gelişim ile birlikte, e-ticaret anlamında farklı formatlarda kreatif kampanyalar ve reklam türleri geliştirilmiş durumdadır. Bu kampanyaların sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak, tamamen işletme sahiplerinin tercihine bağlıdır.

Birçok konuda öncü olan Google, internet üzerinde ücretli arama ağı reklamları ile Google ADS yönetimi konusunda etkili çözüm önerileri sunar. Bu yüzden bütçeyi nasıl optimize edeceğinizi bilmek, doğru bir Google ADS danışmanlığı ile kolay hale gelir.

Google ADS Nedir?

Google ADS; Google aracılığı ile ulaşılması mümkün olan her yerde, kendinize ait bir reklam yayınlamanıza fırsat sunan reklamcılık hizmeti olarak karşınıza çıkar. Birçok arama motorunda mümkün olan bu hizmet, Google’ının ülkemizde açık ara en fazla kullanılan arama motoru olmasından kaynaklı, e ticaret sitelerinde dönüş oranlarını artırmak ve marka bilinirliğinizi artırma konusunda yardımcı olur.

Google ADS Danışmanlığı

Bu noktada kullanıcılar; satın alacakları ürünleri, gidecekleri yerleri ve belli başlı konuları Google üzerinden sorarak doğru bir sonuca ulaşmak ister. Google ADS aracılığı ile verilen söz konusu reklamlar; reklam veren sitenin hizmet ve ürünlerini alakalı aramalarda ya da konumlarda gösterilmesini sağlayan bir sistem üzerine kuruludur. Hem mobilde hem de masaüstünde kullanılması mümkün olan bu işlevsel hizmet ile web sitenize ziyaretçi çekerken, potansiyel müşteriye ulaşmayı kolaylaştırarak onlarla doğru şekilde iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede Google ADS site içi optimizasyonları ile satışlarınızı artırabilirsiniz.

Google ADS reklamlarında, reklam performansını daha kolay ölçebilir olmasından kaynaklı e-ticaret sitelerine en cazip gelen yönünü keşfetmek mümkündür. Bu sayede reklamlarınızın ne gibi etkiler yarattığını öngörebilir ve ona göre etkili bir müdahalede bulunabilirsiniz. ROAS metriği başta olmak üzere tüm metrikleri hesap etmenin mümkün olduğu bu sistemde, elde edilen kazancın reklam maliyetine olan oranını görerek, gelecekte reklam stratejilerinizi çok daha güçlü bir konuma taşıyabilirsiniz.

Birbirinden farklı reklam modellerini bir araya getiren Google ADS reklam, e-ticaret işletmelerinin büyümesine katkı sağlayan çok önemli bir hizmettir. Bu hizmet ile reklam vermek isteyen kişi ya da kurumlar başlık, görsel, reklam metni, bağlantı (URL) gibi detayları ayrıntılı şekilde girerek, basit bir şekilde kendi reklamını oluşturabilir. Ancak bu işinde kendi içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı incelikleri vardır. Bu incelikler, Google’da reklam yaparken avantaj sağlamasına neden olur. Verilen bu reklamın bir gider kalemi değil, aktif şekilde gelir kapısı haline gelmesini sağlamak için bu inceliklere dikkat etmek çok önemlidir.

Google ADS kullanımında reklamın gösterileceği şehir ve ülke, gün ve saat, cinsiyet ve yaş gibi demografik ayarlamalarda yapılır. Hedef kitle ve ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun reklam modelini tercih etmek ve tüm detayları titiz bir şekilde ayarlamak, Google ADS ile minimum maliyet ve maksimum kazanç sonucuna ulaşmasının temel prensiplerinden biri sayılabilir. Google ADS Reklamları; arama motorunun sonuç sayfasında, Gmail’de, haritalarda, Google Play’de, Youtube’de ve tüm web sitelerinin reklama özel ayrılan bölümlerinde gösterilir. Sonuç olarak Google ADS danışmanlığı işletmelerin online olarak varlığını güçlendirmek ve hedef kitlelerine çok daha etkili bir şekilde ulaşmak isteyen kişiler için çok iyi bir fırsattır.  Bu fırsatı değerlendirerek, günümüzün ticaret ağı olarak büyük yeri olan Google’da rakiplerinizin önüne geçebilir ve bu sayede dijital dünyanın sonsuz havuzunda başarıyı yakalayabilirsiniz.

Google ADS Danışmanlığı Nedir?

Google ADS danışmanlığı; işletmelerin Google ADS kampanyalarını planlayarak yönetmek ve optimize etmek için alanında uzman bir danışmandan yardım alma sürecini kapsar. Bir Google ADS danışmanı; reklam verenlerin hedefine ulaşması konusunda en etkili reklam stratejisi oluşturmasına yardımcı olur. Söz konusu olan bu strateji; anahtar kelime analizi, reklam metinlerinin oluşturulması, bütçe yönetimi ve reklam performansının izlenmesi gibi birbirinden farklı etkenleri içerisine alır.

Google ADS Danışmanı Kime Denir?

Google ADS danışmanı; Google reklamlarının kurulumu hakkında bilgi sahibi olan, reklamların en yüksek dönüşüm noktası hakkında yol gösterici şekilde hizmet veren ve bu reklamların performansını artırma konusunda tecrübe sahibi olan kişilere verilen isimdir. Ayrıca Google ADS danışmanları, oluşturulan bu etkili reklamlar sonucunda, ortaya çıkan verileri en doğru şekilde analiz edebilen kişilerdir.

Herkes Google ADS Danışmanlığı Yapabilir Mi?

Herkesin kafasına göre, istediği gibi Google ADS danışmanı olabilmesi mümkün değildir. Bu yüzden bu konuda bazı eğitimler almış olmak gerekir. Google Adwords uzmanı olabilmek için mesleki deneyimin yanı sıra, Google Partners ve Google Academy profili oluşturarak Google ADS Sertifikasyon sınavlarına katılarak başarı elde etmek gerekir. Bu kişiler, diğer yandan Google Adwords iş ortağı statüsü kazanarak bu konuda uzmanlıklarını geliştirebilirler.

Google ADS Danışmanlık Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Genellikle Google ADS danışmanlık ücretleri; aylık olarak reklam harcamalarına, yayınlanması hedeflenen reklam kampanyası sayısına, reklamların yayınlandığı ülkeye, anahtar kelime sayısına ve reklam verilecek sektörün zorluk şartlarına göre tespit edilir.

Google ADS Danışmanlığı Hizmetinde Ne Yapıyoruz?

Google ADS danışmanlığı hizmeti, e-ticaret anlamında büyüme göstermek isteyen işletmeler için oldukça önemlidir. Google ADS danışmanları başta arama ağı kampanyaları olmak üzere, Google ADS’de farklı kampanya teklifleri oluşturarak bütçenin maksimum verim alınarak kullanılmasına imkân verir. Bu anlamda negatif anahtar kelime analizi, kampanyaların aktif şekilde takip edilmesi ve reklam optimizasyonları ile bir strateji oluştururlar. Dolayısıyla dönüşüm oranlarının yükselmesi ve reklam ile müşteri potansiyelini yükseltmek daha kolay hale gelir.

Google Partner Nedir, Partner Olmanın Şartları Nelerdir?

Google ADS danışmanlığı hizmeti verirken, hesapları yöneten bir reklam ajansı ya da çevrimiçi danışman için Google'ın sunduğu kaynaklara kısa süre içerisinde erişmek önemlidir. Bu noktada Google Partner olmak kullanıcılar için birçok avantajı beraberinde getirir. Google Partners; Google ADS’nin tüm alanlarda derinlemesine şekilde nitelikli eğitimler veren bir programdır. Çalışma kılavuzlarının yanı sıra, her bölümde bir sertifika alabilmek için bir sınava girilmesi gerekir. Google ADS eğitiminde altı bölüm yer alır. Bu bölümler şu şekilde sıralanır: Temel bilgiler, gelişmiş, video, görüntülü, mobil ve alışveriş.

Google ADS Danışmanlığı

Temel Bilgiler ve İleri Düzey sınavlarını geçtikten sonra, Google ADS sertifikasını almaya hak kazanmış olursunuz. Diğer dört sınavı da geçtikten sonra ise Google’ının Reklam Uzmanı sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz.  Bir diğer ismi Google İş Ortağı Programı olan Google Partners; dijital pazarlama uzmanları, ajanslar ve Google ADS hesabı yöneten çevrimiçi danışmanlar için oluşturulan işlevsel bir Google hizmetidir. Google tarafından verilen sertifika programları ve eğitimler olarak da nitelendirilen bu sistem, ürün ve hizmetleri dijital ortamlarda pazarlamayı hedefleyen kişiler için Google Partners ajanslarının avantajlı olmasını sağlar.

Google partner olmanın şartları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Hesabınızda sertifikalı en az 1 Google Reklam profesyonelinin olması gerekir,
 • 90 gün içerisinde en az 10.000 Dolar Google reklam harcaması sağlayabilmek,
 • Son 18 aylık süreç içerisinde; düzenli harcama yapmak, aktif müşteri elde etmek, müşterileri elde tutmak ve yüksek performans elde etmek gerekir.

Google ADS Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google ADS hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar şu şekilde sıralanabilir:

Deneyim ve uzmanlık: Bir Google ADS danışmanının sahip olduğu uzmanlık ve deneyim, bu konuda başarıya ulaşmak için atılan en kritik adımlardan biridir. Öncesinde hangi sektörlerde çalışıldığı ve hangi tür işletmelerin başarıyı artırdığının araştırılması gerekir,

İletişim ve raporlama: En iyi iletişim, danışmanınızla işbirliği yapabilmeyi kolaylaştıran önemli bir noktadır. Danışmanın düzenli raporlar sunmasını ve reklam kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgi vermesini beklemeniz önemlidir,

Başarı öyküleri ve referanslar: Danışmanın öncesinde aktif şekilde çalıştığı müşterilerden referans almak gerekir. Başarı öyküleri incelemek, bu konuda seçim yaparken önemli bir yol gösterici olacaktır. Gerçek müşteri deneyimleri; danışmanın ne kadar etkili şekilde hizmet verdiğini anlama konusunda yardımcı olur,

Şeffaflık ve etik ilkeler: Bir Google ADS danışmanının etik değerleri dikkate alarak, buna uygun davranması çok önemlidir. Şeffaflık ise reklam harcamalarının nasıl kullanıldığını daha iyi şekilde anlamanıza yardımcı olacaktır.

Google ADS Reklamlarında Yapılan Temel Hatalar

Google ADS reklamlarında sıklıkla yapılan en temel hatalar şu şekilde sıralanır:

 • Çok fazla anahtar kelime kullanmak,
 • Negatif anahtar kelime takibi yapmamak,
 • Yanlış konum ayarlanması,
 • Dönüşümlerin kurulmaması ya da yanlış şekilde kurulması,
 • Zaman planlamasının yapılmaması,
 • Reklam gücünün daha düşük seviyede ayarlanması,
 • ADS hesabına düzenli şekilde ödeme yapmamak,
 • Arama ağı reklamlarına, görüntülü reklamları da dâhil etmemek,
 • Sektöre uygun olan reklam kampanyalarını bilmemek,
 • Web site tasarımına özen göstermemek,
 • Google ADS’nin yaptığı önerilerin tam anlamıyla uygulanmaması,
 • Yeniden pazarlama kampanyalarının kullanılmaması,

Profesyonel Google ADS Reklam Uzmanı mı Aramaktasınız?

Profesyonel şekilde hizmet veren Google ADS reklam uzmanı aradığınızda, Alkan Danışmanlık bünyesinde çalışmalar yapan , alanında uzman kadrosuyla çok uzun zamandan beri Google ADS konusunda hizmet vermeye devam eder. Kullanıcı deneyimi gözetilerek potansiyel müşteriye ulaşmayı sağlayan firmamız, Google ADS uzmanları sayesinde reklam bütçelerine ayrılan ücretlerin karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz hizmetlere imza atar.

Google ADS Danışmanlık Hizmetinin Yararları

Google ADS danışmanlık hizmetinin yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Esneklik ve hızlı sonuçlar: Google ADS, hızlı sonuçlar elde etmeniz için büyük bir adımdır. Kampanyanızı bu sayede anında başlatabilir, durdurabilir ya da istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. İhtiyaca yönelik olarak uygulanan reklam stratejilerinin hızlı şekilde uyarlanması ancak bu şekilde mümkün olabilir,
 • Ölçülebilirlik ve analiz: Google ADS, reklam performansını daha detaylı şekilde incelemeye fırsat verir. En yüksek dönüşüm oranları, tıklama, maliyetler ve diğer tüm metriklerle ilgili verilere daha kolay şekilde erişebilir ve kampanyalarınızı analiz edebilirsiniz,
 • Rekabet üstünlüğü elde etme: Doğru bir strateji sağlayarak, rekabetçi anahtar kelimelerde ve sektörde rakiplerinizden ön plana çıkabilirsiniz. Reklamların rakip firmaların önüne geçmesini sağlamak, potansiyel müşterilerin sizi daha fazla tercih edilmesini sağlar,
 • Sadakat oluşturma ve marka bilinirliği: Google ADS; markanın görünürlüğünü artırma konusunda yardımcı olur. Müşteriler, arama sonuçlarında ya da diğer sitelerde sık şekilde reklamlarınızla karşılaşarak markanızı hatırlar ve size sadık olan istikrarlı müşteriler olabilir.

Google Reklam Danışmanlığı ile Sunulan ADS Uygulamaları Nelerdir?

Google reklam danışmanlığı sayesinde sunulan ADS uygulamaları şunlardır:

 • Google Arama Ağı (Metin) Reklamları,
 • Google Harita Reklamları,
 • Google Mobil Uygulama Reklamları,
 • Google Görüntülü Reklam Ağı,
 • Google Yeniden Pazarlama Reklamları,
 • Google Alışveriş Reklamları,
 • Aylık performans analizleri.

Google ADS uzmanları; pazarda herkes tarafından bilinen tüm Google reklam yönetimi uygulamasına ve stratejilerine hâkim olarak, Google ADS kampanyalarını büyük bir titizlikle yönetirler.

Google Reklam Danışmanlığı Müşterilerinizi ve Gelirlerinizi Nasıl Arttırır?

Google ADS; uygulanan kampanya performansını yakından izlemek, reklamların etkinliğini anlamak ve bu konuda doğru noktalarda iyileştirmeler yapmak için çok önemli bir yere sahiptir. Dönüşüm izleme araçlarını doğru zamanda kullanarak, reklamların kaç dönüşüm elde ettiğini ve ne kadar gelir sağladığını tespit edebilirsiniz. Verileri analiz ederek, hangi kampanyaların daha iyi şekilde performans gösterdiğini ve hangi stratejilerin dönüşüm oranını daha fazla artırdığını tespit etme imkânı bulabilirsiniz. Yapılan bu analizler sayesinde, reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanmak ve ticarette başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlemek için çok önemli verilere sahip olabilirsiniz.

Google ADS Avantajları ve Özellikleri

Google ADS avantajları şu şekildedir:

 • İşletmenizin dijital ortamda bulunmasını sağlar,
 • Düşük maliyet avantajı sağlar,
 • Satışa yönelik reklam oluşturma avantajı sağlar,
 • Hedeflenmiş olan reklam kampanyaları oluşturma imkânı verir,
 • Kontrol edilebilir maliyet avantajı sunar,
 • Anlık şekilde ölçülebilir ve raporlanabilir olma özelliği sunar,
 • Kolay şekilde kontrol edilebilir esnek bir reklam yapısına sahiptir.

Google ADS Reklamlarına Nereden Başlamalıyım?

Google ADS reklamlarına başlarken;

Temel fikir ile başarılı reklamlar yazmak için, müşterilerin neyi aradığını hayal edebilirsiniz. Ayrıca neyin tanıtımını yaptığınız konusunda açık olmak, konuyla alakalı olmak ve açıklamayı başlığa uygun hale getirmekte önemlidir. Reklamı açılış sayfasına uygun hale getirdikten sonra, yapılan reklamların onaylandığından emin olmanız gerekir. Mobil cihaz kullanan müşterilere de hitap ederek, Google ADS reklamlarına en doğru adımla giriş yapmış olursunuz.

Ücretli Arama Ağı Reklamları Size Neler Kazandırabilir?

Her gün milyonlarca aramanın yapıldığı ve çok büyük bir ağ olarak nitelendirilen Google de Arama Ağı reklamlarını kullanarak potansiyel müşterilerin markanızı far etmesini, sunduğunuz hizmet ya da ürünlerin değerlendirilerek işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz. Arama ağı reklamları ile en doğru kullanıcılara daha kolay şekilde erişim imkânı yakalayabilirsiniz.

Google ADS Danışmanlık Ücretleri ve Reklam Fiyatları 2024

Google ADS danışmanlık ücretleri sabit olmamakla beraber, danışmanlık veren firmanın belirlediği fiyatlandırma politikasına göre değişkenlik gösterir. Bu bağlamda genel olarak Google ADS danışmanlık ücretleri; aylık reklam harcamasına, kullanılacak anahtar kelime sayısına, yayınlanacak reklam kampanyası sayısına ve sektöre göre farklılık gösterir. Eğer bir Google ADS hizmeti almak isterseniz, üç maliyet kalemi olacağını bilmeniz gerekir. Bunlar; Google ADS reklam bütçesi, reklam hesabı kurulumu ve aylık reklam yönetim ücretidir. Reklam fiyatları, aylık olarak ortalama 6.000, yönetim ücreti en az 2.500 TL, reklam kurulum ücreti ise 4.000 TL şeklindedir. Reklam bütçesi zorunlu kabul edilirken, yönetim ve kurulum ücretleri isteğe bağlıdır.

Google ADS Danışmanlığı İçin Sıkça Sorulan Sorular;

Google ADS Danışmanlığı Nedir?

Google ADS danışmanlığı; ticarette aktif çalışmalar yapan işletmelerin Google ADS kampanyalarını yönetmek, planlamak ve optimize etmek amacıyla uzman bir danışmandan yardım almak anlamına gelir.

Google ADS Danışmanlığı Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Bir Google ADS danışmanı; reklam kampanyalarınızı sizin adınıza düzenli olarak gözden geçirir, performans analizi yaparak gerekli gördüğü takdirde değişiklikler yapar. Bu sayede, reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanarak maksimum dönüşüm elde edebilirsiniz. Yani Google ADS danışmanlığı hizmeti sayesinde, hem zamandan hem de nakitten tasarruf ederek ticari anlamda dijitalde büyüme sağlamak kolaylaşır.

Google ADS ve SEO Arasındaki Fark Nedir?

Google ADS, reklam veren kişilere reklamlarını Google arama sonuçlarında ve diğer ortak sitelerde gösterme imkânı sunarken, SEO ise organik olan arama sonuçlarında firmanın üst sıralara çıkmasını sağlayan stratejik bir hamledir.

Google ADS Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Google ADS danışmanlığı, işletmelerin reklam kampanyalarını çok daha etkili hale getirerek, hedef kitlesine çok daha iyi şekilde ulaşmasını, dönüşüm oranlarını ve marka bilinirliklerini artırmayı sağlar.

Google ADS Danışmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Google ADS danışmanı seçerken; referanslara, deneyim, uzmanlık, iletişim ve etik değerlere uygun olan faktörlere dikkat edilmesinde fayda vardır. Aksi takdirde zaman ve nakit kaybı yaşayarak, olumsuz bir reklam deneyimi yaşamak kaçınılmaz olacaktır.

Google ADS Danışmanlığı ile Neler Sunuyor?

Google ADS danışmanlığı ve reklam yönetimi stratejileriyle bütçeniz için en iyi performans yönetimine sahiptir. Firmamızın ortaya koyduğu profesyonel Google ADS danışmanlık ve reklam yönetimi hizmetimiz sayesinde, sunulan kampanyalarımızdan en yüksek seviyede verim elde edebilirsiniz. Alanında uzman dijital pazarlama uzmanlarımız, yeniden pazarlama ve veriye dayalı optimizasyon çalışmaları sayesinde getirisi çok yüksek olan kampanyalara sahip olabilmenizi sağlar. Bu noktada yapılan harcamayı artırmaya değil, ticarette işinizi büyütmeye odaklana güvenilir ortağınız olmaya devam eder.

Google ADS Danışmanlığı

Google, çeşitli reklam türleriyle reklam verenlerin tercih edebileceği seçeneklerin artmasını sağlar. Ancak resim, metin ya da video gibi reklam türleri arasından bir tercih yapmadan önce, söz konusu olan bu reklamın nerede gösterileceği ve onları kimin görebileceğini çok daha net anlamanıza yardımcı olur. Bu noktada uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesiyle rakiplerinden hep bir adım önde olan, uzman bir dijital pazarlama ajansı tecrübesini deneyimlemek için firmasını tercih edebilirsiniz.

Google ADS Yönetimi

Bir markanın en değerli dijital yatırımı, bu markaya ait olan web sitesidir. Web sitesi, marka hikâyesini en doğru şekilde anlatan araç olurken, Google ADS yönetimi ise reklam kampanyalarını kullanarak rakip firmaların önüne geçmenizi ve daha çok görünür olmanızı sağlar. Markanızın Google de uzun süre var olmasını isterseniz, detayları alanında uzman bir firma ile konuşmadan karar vermek doğru olmayacaktır. , size yönelteceği en doğru sorular sayesinde markanızın ana strateji planını çıkararak zaman çizelgesini oluşturur. Başarıya giden bu yolda, sizden beklenen ise sadece en doğru cevapları vermenizdir.

Alkan Danışmanlık bünyesinde, Google ADS danışmanlık hizmetleriyle üst düzey kalite standartlarında bir reklam deneyimi yaşamanızı sağlayan firma için öncelikli olan daima müşteri memnuniyetini kazanmaktır. Sizde Alkan Danışmanlık ile kalitesini yaşamak için web sitemizi ziyaret edebilir, iletişim numaralarımızı kullanarak Google ADS danışmanlığı konusunda bilgi alabilirsiniz.